KONST / Litografier / Färglitografi 14676450
nr 1467 6450
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Signerad, numrerad 79/100, daterad 1957. Färglitografi, bildmått: 43x53cm, yttermått inklusive ram: 60x68cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:09:50
16/5 13:34:12
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson